• #
  • Radyo
  • Kategori

Yön Radyo Canlı Dinle

1994 yılında Yüksel Mansur Kılınç tarafından İstanbul’da yayına başlayan Yön FM, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde yayın yapan bir radyo istasyonudur. Türk Halk Müziği ve Türkülerle dinleyicilerine ulaşan Yön Radyo ilk kurulduğu yıllarda YÖN FM olarak biliniyordu. Yön Radyo, karasal yayınların yanı sıra Türksat uydusundan da dinlenebilmektedir. Yön Radyo, Türkiye’de en çok dinlenen ilk on radyo istasyonundan biridir.

Yön Radyo

Ancak Yön Radyo 2016 yılında kötü bir dönem yaşamış FETÖ Terör Örgütü ile ilişkili olduğu iddiası ortaya atılarak kapatılması talep edilmiş ancak doğru olmayan bu yaklaşıma verilen tepkiler sonrası kapatılma kararı ertelenmiştir.  Yön Radyo, bu gelişmeden sonra hızlıca kendini toparlamış, yaralarını sararak radyoculuğa kanalize olmuştur. Radyo, Ocak 2018'de gerçekleştirilen 4. Anadolu Tiyatro Ödüllerinde, Tüm Zamanların En İyi Radyosu ödülünün sahibi olmuştur. Şubat 2018'de, Türkiye Gazeteciler Sendikası ile Yön Radyo arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi, Türkiye Gazeteciler Sendikasının bir radyo istasyonuyla imzaladığı ilk toplu iş sözleşmesi olmuştur.

Yön Radyo Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Mansur Kılınç'dır. Yüksel Mansur Kılınç aynı zamanda Yön Radyo’da haberleri değerlendirdiği gündemin tartışıldığı Gündeme yön verenler isimli bir programda yapmaktadır.

Yön Radyo Programları

Yön Radyo, İstanbul’da 96.6, Bursa’da 104.8, Kocaeli’de 91.5, Sakarya ve Tekirdağ’da 97.4, Balıkesir ve Çanakkale’de 96.8 dinlenebilirken, Edirne’de 95.5, Çorlu’da 88.5, Bandırma’da 96.4, Susurluk’ta 104.9, Edremit ve Ayvalık’ta 89.5 frekansından dinlenebilmektedir. Yön Radyo’nun dikkat çeken programları ise şöyle:

Bit Pazarı

Her Pazar saat 15.00-16.00 arasında Yön Radyo’da Bit Pazarı’nda Türk Pop, Sanat ve Rock Müziği’nin unutulmaz isimlerini dinlemek için randevunuza geç kalmayın. Türk müziğinin essiz seslerinin yaşam öykülerini, hayatlarındaki dönüm noktalarını ve müzikal yolculuklarını 45’lik plaklardan seçtiğimiz eserleri eşliğinde aktarıyor.

Ulaş Can İle Bizim Stüdyo

Ulaş Can İle Türkiye gündemindeki gelişmeler Bizim Stüdyo’da. Bizim Stüdyo pazartesiden perşembeye 17.30-18.30 arasında Yön Radyo mikrofonlarında sizleri bekliyor.

Ülkü Çoban ile Günaydın

Ülkü Çoban İle Günaydın programı, Türkiye ve dünya gündemi, gazeteler, köşe yazarlarının gündeme dair çarpıcı yorumları, hava ve yol durumu ile her sabah saat 08.00-10.00 arasında Yön Radyo’da sizleri güne hazırlayacak.

Hilal Özdemir ile Rengarenk

Sinema’dan tiyatroya konserlerden, kitaplara sergilere, festivallere sanat ile ilgili merak ettikleriniz türküler eşliğinde Hilal Özdemir ile Rengarenk adlı program Yön Radyoda her Cuma saat 13.00’te yerini alıyor.

 Yüksel Mansur Kılınç Gündeme Yön Verenler

Haftanın öne çıkanları, gündeme yön verenler ile tartışıldığı program Gündeme Yön Verenler, aynı zamanda Yön Radyo’nun sahibi olan Yüksel Mansur Kılınç’ın farklı uslübü ve merak edilenleri sormasıyla farklılaşıyor.