• #
  • Radyo
  • Kategori

TRT Radyo 3 Canlı Dinle

Türkiye’nin resmî yayın organı olan TRT’nin (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) genellikle caz, klasik müzik, pop müzik, rock müzik, etnik müzik yayınlayan devlet radyosudur. Trt Radyo 3 oldukça köklü ve eski bir radyodur. 9 Eylül 1974 tarihinde Ankara’da yayın hayatına başlamıştır. Türkiye’nin hemen hemen her yerinden geniş bir karasal yağın ağı ile yayın yapmaktadır. “Kaliteli Müziğin Kıtaları Aşan Sesi” sloganını kullanmaktadır. Trt Radyo 3 Türksat 4A, Digitürk, D-Smart, Kablo Tv gibi platformlardan yayın yapmasıyla Türkiye ve dünyanın her yerinden müzik severlerin ulaşabileceği bir radyodur. Sitemiz üzerinden Trt Radyo 3 yayınlarını kesintisiz canlı olarak dinleyebilirsiniz.

Radyo 3 TRT

Türkiye’de klasik ve caz müzik sevenlerin severek takip ettiği Trt Radyo 3 yaptığı kaliteli yayınlar ile kendi dinleyicisini fazlasıyla memnun etmektedir. Çok yönlü bir yayın akışı olan radyo, sabahın ilk ışıklarında “Günışığı” programı ile yayınlarına başlıyor. Dünya müziğinin en güzel örnekleri dinleyicilerle buluşuyor. Ardından “Sabah” programı ile klasik müzik türünün en seçkin örnekleri yayınlanıyor. “Sözsüz Şarkılar” ile enstrümanlar için bestelenmiş eserler ve çeşitli enstrümanlar  hakkında bilgi verilen harika bir yayın yapılıyor. Birbirinden kaliteli yayınlara ev sahipliği yapan Trt Radyo 3’te Müziğe Adanmış Hayatlar, Arkadaşım Müzik, Paris Ekspresi, Tango Rüzgarı, Maestro, Ritme Hükmedenler programlar da yayın akışı içerisinde yer alıyor.

Trt Radyo 3’ün bazı illerdeki frekans bilgileri şu şekildedir; İstanbul 88.2, Ankara 91.2, İzmir 88.0, Bursa 91.1, Antalya 91.6, Eskişehir 94.4, Gaziantep 95.2, Sivas 90.4.

Türksat 4A Frekans Bilgileri

Frekans: 11958 Sembol: 27500 Polarizasyon: V (Dikey) Fec: 5/6

Trt Radyo 3  İletişim Bilgileri

E-posta: [email protected]

Telefon: 0312 463 43 43

Adres: Trt Genel Müdürlüğü Turan Güneş Bulvarı OR-AN / Ankara

Trt Radyo 3  yayınlarını sitemiz üzerinden kesintisiz canlı bir şekilde dinleyebilirsiniz.