• #
  • Radyo
  • Kategori

TRT Erzurum Radyosu Canlı Dinle

Trt Erzurum Radyosu

 

Dünya ile eş zamanlı olarak yürütülen radyo yayıncılığı, TRT vasıtası ile Türkiye'de de başlamıştır. Yetersiz imkanlara rağmen geri adım atılmadan ve pes edilmeden devam eden radyo yayını, insanların kulaklarının pasını silmeye başlamıştır. 

Doğu Anadolu Bölgesi'nde tek yayın yapan TRT Erzurum Radyosu 1960 yılından bu yana hizmet vermektedir. Kaliteli radyocular eşliğinde yapılan güzel sohbetlere eşlik ve şahitlik etmek isteyen herkesin beğenisine sunulmaktadır. Türkü serverlerin tercihi olan TRT Erzurum Radyosu, farklı konularda ve olgularda da yapılan sohbetler ile dikkat çekmektedir.

TRT'nin en eski radyolarından olan TRT Erzurum Radyosu, her gün 10.5 ve 13.00 saatleri arasında bölgesel yayınları ile hizmet vermektedir. Uzun yıllar boyu varlığını idame ettiren radyo istasyonu, farklı frekanslarda farklı illerden erişime açıktır. Alanında uzman konukları ile her yeni günde dinleyicilerini yeni bilgiler ile donatmaktadır.

TRT Erzurum Radyo İstasyonu

Doğu Anadolu'nun ezgilerini,  türkülerini ve folklorunu dinleyicileri ile buluşturan TRT Erzurum Radyosu, güzel vakitler geçirmek isteyen insanların tercihi olmaktadır. Uzun yıllardır görmeden ve  duyarak manevi bağlar kurulmasını sağlayan radyo istasyonları, insanlara birçok konuda bilgi vermekte ve farklı dünyaların kapılarını açmaktadır.

Evinde yemek yapan bir kadın, çocuğunu uyutma çabası içinde olan bir anne, ilerlemeyen trafikle baş etmek zorunda kalan bir adam, iş stresinden yorulan bir çalışan radyo istasyonları vasıtası ile derin bir nefes alma imkanı bulmaktadır.

Duygu durumlarını güzelleştirmede özel etkisi olan radyo istasyonları, endişeleri ve üzüntüleri dağıtmaya yaramaktadır. Doğu Anadolu'nun yansıması olarak dinleyicilerine güzel zamanlar geçiren TRT Erzurum Radyosu da pek çok konuda kendi çizgisini yansıtmaktadır.

TRT Erzurum Radyosu Dinle

Gerekli frekanslar girilerek Türkiye'nin birçok ilinde erişime açık olan TRT Erzurum Radyosu, aynı zamanda internet vasıtası ile de dinlenebilmektedir. Gerekli işletim sistemine sahip telefonlardan saniyeler içinde erişilmektedir.

Uzun yıllar boyunca var olan radyo istasyonu,  teknolojinin gelişmesi ile değişime açık olarak ilerlemektedir. Türkü severlerin muhakkak dinlemesi gereken radyo istasyonu, her yaş grubundan insana hitap etmektedir. ​​​​Anadolu ezgileri ile dolu saatler geçirmek isteyen herkesin tercihi TRT Erzurum Radyosu olmaktadır.

Bulunduğu mekandan ve ortamdan Doğu Anadolu'nun  ezgileri eşliğinde yolculuğa çıkmak isteyen, kesintisiz yayın akışı ile günün stresinden kurtulmak isteyen herkesin tercihi olmaktadır. Kaliteli çalışanları ile farklı tınıları bir araya getiren radyo istasyonu,  kendi alanında uzman insanlar ile yapılan sohbetler vasıtası ile farklı konuları ele alarak dinleyicilerine bilgi akışını sağlamaktadır.