• #
  • Radyo
  • Kategori

Number One Türk Canlı Dinle

1993 yılında hayata atılan ve kurulduğu andan itibaren birçok isim ile hizmet veren radyo kanalı, Number One Türk adıyla günümüzde yayın hayatında devam ediyor. İstanbul merkezli olarak kurulan kanal genellikle Türkçe pop müzik yayını yapıyor. Number One Türk kanalının sahibi olan Ali Karaca’nın katkılarıyla, kanal canlı olarak da yayın hizmeti veriyor. Türkiye’de kurulan ve uzun zamandır el değiştirmeden yayın hayatında devam eden Number One Türk, günümüzde sayılı köklü kanallardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Number One Türk FM

Number One Türk kanalının tarihçesine gelirsek, ilk olarak Klas FM adı altında kurulmuştur. Kurulduğu andan itibaren başarılı yayınları ve güncel çalışmaları sayesinde ismini kısa bir zamanda duyuran kanal, günümüzde köklü kanallardan biri olmayı başarmıştır. Ayrıca bir süre sonra yayın tarzını değiştirerek Türkçe Pop müzikler çalmaya başlayan kanal, 2012 yılında yeni yayın tarzı ile birlikte ismini de değiştirerek Number One Türk adını almıştır.

Number One Türk Frekansları

Number One Türk stüdyo programlarına mümkün olduğu minimum bir zaman dilimi ayırırken, daha çok müzik yayını yapmayı tercih ediyor ve günümüzde en çok müzik yayını yapan kanal olarak biliniyor. Daha çok müzik, daha az konuşma misyonunu benimseyen ve buna dayanarak günümüze kadar gelen Number One Türk, dinleyicilerine mevcut frekanslar ile keyifli müzik saatleri sunuyor. İşte Number One Türk frekansları;